Aktualności

ZIEMIA ŚWIĘTA - Śladami Pana Jezusa

Sobota, 5 listopada 2022 12:25

Tel Aviv - Betlejem - Ain Karem - Góra Syjon - Hajfa - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Tabgha - Góra Tabor - Betania - Morze Martwe - Jerycho - Jerozolima - Emaus - Jaffa

1 dzień: KRAKÓW - TEL AVIV - BETLEJEM
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 03:30, odprawa biletowo - bagażowa, wylot do Tel Avivu o godz. 05:45. Przylot do Tel Avivu o godz. 10:25. Następnie przejazd do Betlejem - miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: AIN KAREM - YAD VASHEM - GÓRA SYJON
Po śniadaniu przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie Yad Vashem - muzeum/pomnika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: HAJFA - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza, panorama na Ogrody Bahajskie. W trakcie przejazdu krótki postój w Cezarei Nadmorskiej przy starożytnym akwedukcie. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA - GÓRA TABOR - BETLEJEM
Po śniadaniu rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Wjazd specjalnymi taksówkami na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, późna obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: BETANIA - MORZE MARTWE - JERYCHO
Po śniadaniu przejazd do Betanii - Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie postój nad Morzem Martwym - największej depresja na świecie - krótka kąpiel dla chętnych. Przejazd do Jerycha – jednego z najstarszych miast na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora - drzew o Zacheusza, przejazd nad Jordan - odnowienie chrztu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - miejsce Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz”, „Dominus Flevit - Pan Zapłakał”, Ściana Płaczu, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Bożego, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień: BETLEJEM - EMAUS - JAFFA - TEL AVIV - KRAKÓW
Po śniadaniu przejazd do Emaus - miejsca, gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Następnie przejazd do Jaffy - starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Nawiedzenie kościoła św. Piotra. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 21:10. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 23:55. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 10.04 - 17.04.2023
Cena: 1 980 zł + 580 USD

Świadczenia
 • przelot samolotem Kraków - Tel Aviv - Kraków (linie lotnicze LOT)
 • bagaż podręczny i bagaż rejestrowany (23 kg)
 • komfortowy autokar w Izraelu
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami
 • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
 • ubezpieczenie: KL i NNW + świadczenie izolacji lub kwarantanny
 • opieka pilota
 • opieka duszpasterza
 • obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera
 • obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, napiwki, lokalnych przewodników, systemu tour guide - 150 USD
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji 3,5% ceny pielgrzymki - 150 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z opcją chorób przewlekłych

Uwagi
 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich!
 • program pielgrzymki jest ramowy
 • Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.
 • W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie - jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.
Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.
    
Zasady wjazdu do Izraela
Data aktualizacji: 2022.05.20
 • Termin obowiązywania obostrzeń: bez oznaczonego terminu
 • Czego dotyczy ostatnia aktualizacja: zniesienie obowiązku testowania oraz kwarantanny dla podróżnych.


Zapisy:
ks. Józef Bednarczyk, Niedzica. Kontakt 601 407389 lub bezpośrednio z biurem.

Biuro Podróży Apolonia Tour
ul. Grzegórzecka 25
31-532 Kraków
+48 12 422 00 30
info@apoloniatour.pl