II Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 stycznia 2021 08:32

1. Msze św.:godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
  2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej. Wszystkie sprawy związane z cmentarzem, ze składkami i inne bardzo prosimy o załatwianie w obecności wszystkich radnych. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Zamek: po Mszy św. zbiórka do puszek dla poszkodowanej w pożarze rodziny Nowaków. Bóg zapłać!
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - wtorek 19.01 - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    - czwartek 21.01 - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o naszych babciach i dziadkach
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Św. Józefa, w środę Msza św. z Nowenną do MB Bolesnej, w piątek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Zbiórka lektorów i czytających ministrantów w piątek po Mszy św., pozostali w sobotę o godz. 10:00.
  6. Od 18 do 24 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  7. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako czas dziękczynienia za Słowo Boże.
  8. Zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Otoczmy ich również naszą modlitwą.
  9. Rada Sołecka wraz z poszkodowaną w pożarze rodziną Milaniaków dziękuje za złożone ofiary i okazaną pomoc w minioną niedzielę. Ofiary złożyło 261 osób – kwota 8230 zł i na Zamku – 560 zł. Bóg zapłać!
  10. Ogłoszenie Urzędu Gminy: Ośrodek Zdrowia w Łapszach Niżnych będzie realizował szczepienia przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Sczepień od 25 stycznia 2021 r. Więcej informacji o szczepieniach i zapisach w naszej gazetce i na stronach UG i Ośrodka Zdrowia.
  11. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.