VI Niedziela zwykła

Niedziela, 14 lutego 2021 13:19

1. Msze św.:godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
    Dzisiaj po sumie kontynuujemy Nabożeństwo 40. Godzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do czuwania przy Panu Jezusie Eucharystycznym.

Dzisiaj adorację poprowadzą:
    godz. 12:30 – 13:30 – Róża MB Nieustającej Pomocy
    13:30 – 14:30 – Róża MB Różańcowej
    14:30 – 15:30 – Kl. IV i V SP (wraz z rodzicami)
    15:30 – 16:30 – Przedszkolaki, kl. 0 - III SP (wraz z rodzicami)
    16:30 – 17:30 – Róża MB Niepokalanie Poczętej
    17:30 – 18:00 – Nieszpory

Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć misjonarzy kapucyńskich. Bóg zapłać!
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    Pogrzeb śp. Józefa Bogaczyka odbędzie się we wtorek o godz. 13:00 w kaplicy na Zamku.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Św. Józefa
  3. W najbliższą środę – Środę Popielcową - rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym przygotowaniu ważką rolę pełnią: post, jałmużna i modlitwa. Szczyptą popiołu, przyjętego na głowę wyrażamy gotowość włączenia się w grono wiernych, którzy pragną owocnie przeżyć ten czas i godnie przeżywać Święto Paschy.
    Msze Św. w tym dniu: 7:30 w jęz. słowackim, 9:00, 15:00 i 18:00. Na Zamku o 10:15. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Składka na potrzeby charytatywne w naszej parafii.
    Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
    Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza Św. Na Zamku o 18:30 Droga Krzyżowa i potem Msza św.
    Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00, w Niedzicy Zamku po Mszy św. o godz. 10:15
  4. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (30.05).
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2021 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także egzemplarze Biblii dla dzieci.
    Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej