I Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 21 lutego 2021 20:04

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.
    Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza Św. Na Zamku o 18:30 Droga Krzyżowa i potem Msza św.
    Gościmy dzisiaj przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy proponują nam Ewangelie na każdy dzień 2021 r. Można je nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Są także egzemplarze Biblii dla dzieci.Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 22.02 – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła
  3. W poniedziałek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z kl. VIII SP i ich rodziców, natomiast w środę rodziców dzieci I Komunijnych.
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Św. Józefa.
  5. W minioną niedzielę na akcję Pączek dla Afryki zebraliśmy 800 zł. Bóg zapłać!
  6. Przyszła niedziela to Ad gentes – dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.
  7. Pan sołtys prosi wszystkich mieszkańców, którzy nie posiadają jeszcze nakazów płatniczych od nieruchomości o ich odebranie od poniedziałku do środy w godz. 9:00 – 15:00 (w domu pana sołtysa).
  8. Obowiązkowe szczepienie psów w Niedzicy będzie przeprowadzone w sobotę 27.02 od godz. 9:00 w stałych punktach, szczegóły na plakatach.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Jaś.