II Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 28 lutego 2021 08:53

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangeliczną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Dzisiejsza niedziela to Ad gentes – dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć to dzieło.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.
    Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza Św. Na Zamku o 18:30 Droga Krzyżowa i potem Msza św.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na dokończenie budowy Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
    - czwartek 4.03 – Święto Św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
  3. W poniedziałek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z kl. VIII SP.
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Św. Józefa.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża Ukoronowania NMP). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 14:30 i 16:30. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej: czwartek od godz. 14:00 Zamek, piątek od godz. 14:00 Niedzica. Jeśli ktoś nie chce prosimy zgłosić w zakrystii.