IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 14 marca 2021 13:55

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
    W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. Dziś i za tydzień w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    Po każdej Mszy św. można również nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 8 zł.
    Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza Św. Na Zamku o 18:30 Droga Krzyżowa i potem Msza św.
    Gościmy s. Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw. Dzieli się z nami wiadomościami o Medjugorje, a także przygotowuje się do wyjazdu na misje do Peru. Po Mszy św. można ją wesprzeć ofiarą do puszek. Bóg zapłać!
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - piątek 19.03 – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  3. W poniedziałek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy uczniów z kl. VIII. Natomiast we wtorek wszystkich zelatorów różańca.
  4. We wtorek Msza św. i nabożeństwo do Św. Józefa.
  5. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Miriam z Medjugoria. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie.
  6. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary na dokończenie budowy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Zebraliśmy 1200 zł. Bóg zapłać.
  7. Zarząd Urbaru informuje, że Księgi Wieczyste zostały uregulowane i można już dokonywać przepisu u notariusza, oraz kontynuować kupno części działek przylegających do swoich posesji. Więcej informacji można uzyskać u p. Prezesa.
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i w gazetce. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty ks. Adama Styca z Zakopanego. Zwracamy uwagę na nauki stanowe w niedzielę i Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy – po wieczornej Mszy świętej.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Wpis i specjalny numer GN o Świętym Józefie.