V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 21 marca 2021 12:25

1. Rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem. Tak sobie ułóżmy czas tego tygodnia, by jak najwięcej skorzystać z łaski rekolekcji. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i naszego misjonarza – ks. Adama Styca z Zakopanego.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 nauka stanowa dla mężczyzn, a po Gorzkich Żalach nauka dla kobiet.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy. Prosimy o zabranie zniczy.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. W czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    Naszą wdzięczność wobec misjonarza za trud głoszenia rekolekcji będziemy mogli wyrazić w środę w czasie każdej Mszy św. ofiarą na tacę.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć baranki wielkanocne Caritasi paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 8 zł. Dziękujemy za pomoc.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Odwiedziny chorych z Komunią Świętą jutro od godz. 13:00. Nowych chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
    Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
  2. We wtorek o godz. 13:00 pogrzeb śp. Franciszka Kowalczyka.
  3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania NMP, jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00, na Zamku o godz. 9:00. W czasie każdej Mszy św. zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    W Krakowie uroczyste otwarcie Roku Rodziny. Prosimy o modlitwę w intencji rodzin.
  4. W piątek odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o godz. 7:30 po słowacku, o godz. 9:00, suma odpustowa o 11:00 połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania i wieczorem o godz. 17:30. Sumie będzie przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz. Na Zamku Msza św. o godz. 19:00. Na Mszę św. o godz. 11:00 bardzo prosimy o przybycie kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i osoby bardzo im bliskie. Ze względu na dzisiejszą sytuację sanitarną prosimy o uczestnictwo we Mszy św. o innej porze.
    O godz. 15:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza św. Na Zamku Droga Krzyżowa o godz. 18:30 i po niej Msza św.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  6. Jeśli będzie dobra pogoda to w najbliższych dniach rozpoczniemy sprzątanie lasu kościelnego. Bardzo prosimy chętnych mężczyzn o pomoc. Zgłaszać się można do członków Rady Parafialnej. Bóg zapłać za Waszą troskę o nasze wspólne dobro.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela,Staś i specjalny numer GN o Świętym Józefie.