Niedziela Palmowa

Niedziela, 28 marca 2021 08:55

1. Umocnieni duchowo rekolekcjami wielkopostnymi i odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który daje nam szansę w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń zbawczych naszej religii.
    Msze św. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, Zamek 10:15, suma o 11:30 i o 18:00. Na każdej poświęcenie palm.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.
    Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 20m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
  2. Triduum Paschalne – najważniejsze święta w roku liturgicznym.
    Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: na Zamku o godz. 17:00, a w kościele parafialnym o godz. 18:30. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy adoracja do godz. 21:00. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.
    Wielki Piątek – Dzień Bożego Zmiłowania. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8:00 i Jutrznia, o 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w Białą Niedzielę. Po Nabożeństwie Droga Krzyżowa wokół kościoła. Na Zamku rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku.
    W kościele parafialnym liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18:00, później śpiew Gorzkich Żali cz. III, i Adoracja, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o 20:00. Adoracja przy Grobie do godz. 21:00. Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. Składka na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.
    Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8:00 i Jutrznia. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Zamek - 11:00, Niedzica - 12:30, 13:00 i 13:30. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19:00. Prosimy o zabranie świec.
    Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00, a po niej Msza Św. Panny od Obrazów oraz Kawalerów prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi. Na Zamku procesja Rezurekcyjna o godz. 8:30, a po niej Msza św. Kolejne Msze św. o 9:30 w jęz. słowackim, o 11:30 i wieczorem o 19:00. Uroczyste nieszpory o godz. 18:30.
  3. Wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości uczestnictwa w Triduum w kościele zachęcamy do trwania w modlitwie poprzez transmisję internetową z naszego kościoła parafialnego.