Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 4 kwietnia 2021 17:58

W poranek wielkanocny uczniom Chrystusa przywracają nadzieję słowa: „On żyje”, a ukazujący się Zbawiciel jest źródłem radości.

Drodzy Parafianie i Goście!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najlepsze życzenia:
Niech radosne Alleluja będzie ostoją miłości i wiary,
niesie otuchę, nadzieję i wiarę w siłę Chrystusa
szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.
Aby Zmartwychwstały Pan wypełnił serce bogactwem darów nieba,
przyniósł radość oraz pokój i zdrowie -
wraz z darem zdrowia i modlitwy z serca życzą

Duszpasterze

1. „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę” czytamy w Kalendarzu Rzymskim. Wdzięczni Bogu Ojcu za wielki dar miłości i wszechmocy, jaki okazał w swoim Synu, starajmy się przyjmować jak najczęściej Ciało Zmartwychwstałego Pana w Komunii św.
    Przygotowanie ostatnich dwóch tygodni wymagało wiele trudu. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i trudem rąk pomagali przygotować i przeżyć godnie te wydarzenia: Rekolekcji, odpustu i Wielkiego Tygodnia. Przed odpustem i Triduum paniom dekorującym kościół paniom: Marcie, Elżbiecie i Marii- szczególnie Ciemnicę i Boży Grób. W czasie Triduum Paschalnego szczególnie: Ministrantom, Scholi, Młodzieży, p. Kościelnemu, Organiście, Strażakom, Różom Różańcowym, Radzie Parafialnej. Bóg zapłać!
    Dzisiaj Msze św. o godz. 6:00, 8:30 na Zamku, 9:30 po słowacku, 11:30 i 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące okres Triduum Paschalnego.
  2. W ciągu tygodnia, po Komunii św., będziemy zanosić modlitwy w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego.
  5. We wtorek na Msze św. i nabożeństwo dziękczynne za sakrament bierzmowania zapraszamy uczniów kl. VIII, świadków bierzmowania oraz ich rodziców.
  6. I Komunia Święta w tym roku, ze względu na pandemię, odbędzie się w następujących terminach: w niedzielę 2.05 o godz. 9:00 klasa III a (pierwsza połowa), o 11:30 kl. III a (druga połowa). W następną niedzielę 9.05 dokładnie tak samo dla kl. III b. Rodzice pracujący za granicą prosili o podanie konkretnego terminu. Patrząc na rozwijającą się sytuację epidemiczną możemy przewidywać, że lepiej nie będzie. Gdyby się coś zmieniło to będziemy przesuwać na później.
  7. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 20 m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.