III Niedziela wielkanocna

Niedziela, 18 kwietnia 2021 12:21

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 13. w Kościele w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną i wchodzimy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna od 2017 r. jest także V Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.Z tej okazji pół godziny przed wieczorną Mszą św. będziemy czytać Ewangelię wg Św. Marka. Chętnych do czytania w kościele zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Różaniec proszę zacząć odmawiać o godz. 1800. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku,
    suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory poprzedzone o godz. 18:00 czytaniem Ewangelii wg Św. Marka.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Do 3 maja zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 20 m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - piątek 23.04 - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę (25.04.) - przypada Niedziela „Dobrego Pasterza” i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się 58 Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Z tej okazji będziemy gościć siostry Miłosierdzia z Krakowskich Łagiewnik, które będą dzielić się z nami swoim powołaniem i radością służby Miłosiernemu Panu. Posługę zaczną już w piątek wieczorem. W sobotę o 15:00 Godzina Miłosierdzia i potem spotkanie z młodzieżą. Po Mszy św. o godz. 19:00 adoracja uwielbienia ze scholą dla wszystkich chętnych zakończone Apelem Jasnogórskim. W niedzielę Msze św. o zwykłej porze i o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia. Podczas pobytu sióstr będzie można nabyć różańce i książki związane z Miłosierdziem, a także wspomóc siostry ofiarą do puszek. Serdecznie zapraszamy.
  4. W najbliższym tygodniu rozpoczną się próby przed I Komunią św. Program i terminy będą podawane w dzienniku elektronicznym.