IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 25 kwietnia 2021 08:49

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej parafii. Gościmy Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik, które razem z nami modlą się o ten wielki dar. Po Mszy św. można nabyć różańce, obrazki i literaturę religijną, oraz ofiarą do puszek można wesprzeć dzieła przez nich prowadzone. Bóg zapłać!
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, ao 18:30 zapraszamy na Nieszpory.
    Również dzisiaj przeżywamy Święto Św. Marka, ewangelisty. Osobę naszego metropolity abp.Marka Jędraszewskiego polecajmy opiece i wstawiennictwu Św. Patrona.
    Do 3 maja zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 20 m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - środa 29.04 - Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
    - sobota 1.05 - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Odpust w Krośnicy – suma o godz. 11:00.
  3. W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi rano o godz. 7:00. Najpierw Msza św., a potem różaniec z rozważaniami. Również w sobotę rozpoczyna się miesiąc maj.Nabożeństwo majowe o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich – będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Komunię Św.dzieci z kl. III a w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30. Dzieci wraz z rodzicami czekają na rozpoczęcie Mszy św. na wyznaczonych miejscach. Ze względu na obostrzenia prosimy, by chrzestni i dziadkowie, oraz najbliższa rodzina uczestniczyli w miarę wolnych miejsc w kościele, a jeśli będzie inaczej na zewnątrz. Apelujemy również, by uroczystości domowe przenieść na dogodniejszy czas. Niech I Komunia św. będzie przede wszystkim świętem Chrystusa Eucharystycznego i prawdziwą radością dzieci przyjmujących Chrystusa w Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 8:30.
  5. Zakład Kominiarski w Nowym Targu informuje, że od wtorku 27.04 rozpoczyna się okresowy przegląd i czyszczenie przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych. Uprasza się, by osoby na kwarantannie i chore na Covid 19 poinformowały kominiarzy zanim rozpoczną czyszczenie.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Młodych.