V Niedziela wielkanocna

Niedziela, 2 maja 2021 09:29

1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególną, bo dzieci z klasy IIIa po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30.Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i za kolejnych wyznawców Zbawiciela, którym dane jest dostąpić tej łaski. Dzieci wraz z rodzicami czekają na rozpoczęcie Mszy św. na wyznaczonych miejscach. Ze względu na obostrzenia prosimy, by chrzestni i dziadkowie, oraz najbliższa rodzina uczestniczyli w miarę wolnych miejsc w kościele, a jeśli będzie inaczej na zewnątrz. Apelujemy również, by uroczystości domowe przenieść na dogodniejszy czas.
    Biały Tydzień: codziennie Nabożeństwo i Msza Św. o godz. 18:30. Modlitwą otaczajmy dzieci i wspierajmy rodziców, aby łaska wiary owocowała w ich życiu codziennym. Zakończenie Białego Tygodnia w sobotę w czasie Mszy św. wieczornej.
    Dzisiaj Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 3.05- Uroczystość NMP, Królowej Polski.Msze św. jak w niedzielę.
    W kolejną rocznicę tragicznego pożaru prośmy Matkę Najświętszą o wstawiennictwo. Naszych druhów strażaków polecajmy opiece świętego patrona: na Zamku o godz. 10:15, w Niedzicy o godz. 11:30. Odpust na Falsztynie - suma o godz. 11:30.
    - wtorek 4.05 - wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
    - środa 5.05 - wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    - czwartek 6.05- święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
    - sobota 8.05 - Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, odpust we Frydmanie suma o godz. 11:00, a w Sromowcach Wyżnych w niedzielę o godz. 11:30.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Łaskawej). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6:30. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej; ks. Bartłomiej: czwartek od godz. 14:00 Zamek, piątek od godz. 14:00 Niedzica.
  4. W najbliższy czwartek zapraszamy na Jerycho Różańcowe do Ludźmierza. Wyjazd o godz. 3:00 w nocy, bo czuwanie trwa od 4:00 do 8:00, i potem bezpośrednio powrót. Zapisy w zakrystii do wtorku.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Komunię Św.dzieci z kl. III b w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 8:00.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej, Promyczek Dobra.