Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 9 maja 2021 09:42

1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególną, bo dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30.Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i za kolejnych wyznawców Zbawiciela, którym dane jest dostąpić tej łaski. Dzieci wraz z rodzicami czekają na rozpoczęcie Mszy św. na wyznaczonych miejscach. Ze względu na obostrzenia prosimy, by chrzestni i dziadkowie, oraz najbliższa rodzina uczestniczyli w miarę wolnych miejsc w kościele, a jeśli będzie inaczej na zewnątrz. Apelujemy również, by uroczystości domowe przenieść na dogodniejszy czas.
    Biały Tydzień: codziennie Nabożeństwo i Msza Św. Modlitwą otaczajmy dzieci i wspierajmy rodziców, aby łaska wiary owocowała w ich życiu codziennym. Zakończenie Białego Tygodnia w sobotę w czasie Mszy św. wieczornej.
    Dzisiaj Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Odpust w Sromowcach Wyżnych - suma o godz. 11:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15 m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - czwartek 13.05 - wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
    - piątek 14.05 - Święto Św. Macieja, apostoła
    - niedziela 16.05 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  3. W najbliższych dniach przypadają także kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek i wtorek zaczynamy Mszą św. o godz. 18:00, a potem w procesji udajemy się do krzyża przy ul. Krótkiej (w poniedziałek), we wtorek do kapliczki św. Bartłomieja. Tutaj modlitwy o urodzaje i Litania Loretańska i na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. W środę na Zamku rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00 i potem przy krzyżu misyjnym modlitwy o urodzaje, Litania Loretańska i Apel Jasnogórski.
  4. Bardzo dziękujemy grupie modlitewnej, która nas reprezentowała na modlitwie w Ludźmierzu w czasie Jerycho Różańcowego. Bóg zapłać!
  5. Zarząd Urbaru zaprasza chętnych do odrobienia dniówek w poniedziałek 10.05 o godz. 9:00. Zbiórka w tradycyjnym miejscu „przy Bartkowi”. Jeśli pielęgnacja nie zostanie zakończona to jesteśmy zmuszeni do wynajęcia ludzi do pracy. Uprasza się również o odbiór asygnat u p. Prezesa w godzinach wieczornych. Termin odebrania asygnaty - 3 tygodnie po otrzymaniu zawiadomienia.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Wpis.