Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 23 maja 2021 09:05

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
    Msze św.:o godz. 730 w języku słowackim, o 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 1130 i wieczorem o godz. 1900.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 1830 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 2100 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do tego, by skorzystać z tych sakramentów. Codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiadamy.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 24.05- Święto NMP Matki Kościoła.Msze św. będą jak w niedzielę. Odpust w Maniowach – suma o 1100.
    - środa 26.05 - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
    - czwartek 27.05 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - sobota 29.05 - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. dziewicy
    - niedziela 7.06 - uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Łopusznej – suma o godz. 1130.
  3. Spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VIIa w środę, VIIb w czwartek, a kl. VI w piątek - w czasie nabożeństwa i Mszy św.
  4. Bardzo dziękujemy Urbarowi za nieodpłatne przekazanie działki za ogrodem plebańskim. W minionych tygodniach sprawy formalne zostały załatwione. Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.