Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 30 maja 2021 20:34

1. Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe dziś i jutro o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Od wtorku Nabożeństwo czerwcowe - o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    Kończy się dzisiaj czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w naszej Archidiecezji.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 31.05. - Święto Nawiedzenia NMP
    - wtorek 1.06 - wspomnienie św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka.
  3. W najbliższy czwartek 3.06 będziemy obchodzić Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7:30 w języku słowackim, po procesji i o 19:00. O godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kaplicy Św. Andrzeja w Niedzicy – Zamku, po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:
    I – przy kaplicy Św. Andrzeja, II – przy kaplicy Św. Michała, III – przy sklepie GS (strażacy), IV – przy przedszkolu (rodzice dzieci).
    W roku Jubileuszu 700 – lecia zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do udziału w procesji, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami, kawalerów prosimy o zabranie chorągwi, panny i panie feretronów, klasy komunijne w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym.
    I jeszcze jedna ważna sprawa – warunkiem koniecznym uczestnictwa w procesji w tym roku jest również założenie maseczek ochronnych i dystans społeczny -1,5 metrowy odstęp.
    Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy.
    W czasie procesji w tym roku szczególnie udekorujmy nasze domy elementami religijnymi. Wyraźmy w ten sposób naszą przynależność do Pana Boga. Nie wstydźmy się tego, ze jesteśmy katolikami!
    W oktawie: o godz. 18:30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek i w sobotę o godz. 19:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po sumie.
    W Boże Ciało będziemy gościć Złotego Jubilata ks. prałata Henryka Pykę. Suma będzie Mszą św. dziękczynną za 50 lat jego kapłaństwa.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 18:30. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:30. Nawiedziny chorych z Komunią Św. w piątek po Mszy św. porannej.
  5. 24. Piesza Pielgrzymka „SursumCorda” Zakopane – Ludźmierz odbędzie się w najbliższą sobotę 5.06. Organizatorzy zapraszają na start o godz. 7:00 na Krzeptówkach. Jednocześnie proszą uczestników o roztropne podejmowanie decyzji w związku z panującą sytuacją pandemiczną.
  6. Kominiarze rozpoczynają okresowy przegląd przewodów kominowych i innych w Niedzicy – Zamku, od najbliższego poniedziałku.
  7. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w Łapszach Niżnych 8.06 w godz. 15:30 - 17:00. Rejestracja pod numerem telefonu 18/2659398.
  8. Bardzo dziękujemy tym, którzy odnowili figurę Św. Rity. Bóg zapłać!