XII Niedziela zwykła - 20.06.2021

Niedziela, 20 czerwca 2021 17:20

1. Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Z dniem dzisiejszym ks. abp Marek Jędraszewski w naszej archidiecezji odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Kanon 2181 mówi, że: „(…) wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.
    - poniedziałek 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    - czwartek 24.06 - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust w Dursztynie – suma o godz. 11:00.
    - niedziela 27.06 - Odpust w Łapszach Wyżnych ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma o godz. 11:30.
  3. Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego. Ze względu na obostrzenia nie będzie wspólnego zakończenia roku szkolnego w kościele. Dlatego zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. w poszczególne dni następujące klasy (dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów):
    - poniedziałek – Przedszkole i kl. 0 – III
    - wtorek – kl. IV i VII
    - środa – kl. V i VI
    - czwartek – kl. VIII i klasy branżowe.
    W piątek nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.
  4. Zarząd Urbaru zaprasza na ogólne zebranie sprawozdawcze dzisiaj o godz. 14:00 w Domu Strażaka. Zebranie odbędzie się bez względu na liczbę zgromadzonych udziałowców.
  5. Zapraszamy całą wspólnotę na parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się w najbliższy czwartek od rana do godz. 10:00, kiedy to zostaną zabrane przez odpowiednie służby. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na pomoc misjom.
  6. W minioną niedzielę na kościół w Wałbrzychu zebraliśmy 4200 zł. Ksiądz proboszcz wraz z parafianami bardzo dziękują za okazaną pomoc.
  7. W sobotni podwieczór Nową Biała nawiedziło wielkie nieszczęście. Spłonęło 20 domów mieszkalnych i 20 gospodarstw: kilka krów, innych zwierząt, sprzęt i maszyny rolnicze. Wzorem innych nieszczęść w naszym dekanacie ogłaszamy zbiórkę pieniędzy do puszek na poszkodowanych parafian z Nowej Białej. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc, ofiarę i modlitwę w ich intencji.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.