Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła - 20.06.2021

Niedziela, 20 czerwca 2021 17:20

 1. Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
  Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
  Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
  Z dniem dzisiejszym ks. abp Marek Jędraszewski w naszej archidiecezji odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Kanon 2181 mówi, że: „(…) wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  - czwartek 24.06 - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust w Dursztynie – suma o godz. 11:00.
  - niedziela 27.06 - Odpust w Łapszach Wyżnych ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma o godz. 11:30.
 3. Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego. Ze względu na obostrzenia nie będzie wspólnego zakończenia roku szkolnego w kościele. Dlatego zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. w poszczególne dni następujące klasy (dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów):
  - poniedziałek – Przedszkole i kl. 0 – III
  - wtorek – kl. IV i VII
  - środa – kl. V i VI
  - czwartek – kl. VIII i klasy branżowe.
  W piątek nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.
 4. Zarząd Urbaru zaprasza na ogólne zebranie sprawozdawcze dzisiaj o godz. 14:00 w Domu Strażaka. Zebranie odbędzie się bez względu na liczbę zgromadzonych udziałowców.
 5. Zapraszamy całą wspólnotę na parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się w najbliższy czwartek od rana do godz. 10:00, kiedy to zostaną zabrane przez odpowiednie służby. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na pomoc misjom.
 6. W minioną niedzielę na kościół w Wałbrzychu zebraliśmy 4200 zł. Ksiądz proboszcz wraz z parafianami bardzo dziękują za okazaną pomoc.
 7. W sobotni podwieczór Nową Biała nawiedziło wielkie nieszczęście. Spłonęło 20 domów mieszkalnych i 20 gospodarstw: kilka krów, innych zwierząt, sprzęt i maszyny rolnicze. Wzorem innych nieszczęść w naszym dekanacie ogłaszamy zbiórkę pieniędzy do puszek na poszkodowanych parafian z Nowej Białej. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc, ofiarę i modlitwę w ich intencji.
 8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.
Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz