XIII Niedziela zwykła

Niedziela, 27 czerwca 2021 22:59

1. Rozpoczął się czas wakacji. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych turystów i wczasowiczów. Życzymy Wam dużo słońca i dobrego wypoczynku pośród nas. Natomiast rodzicom naszych dzieci i młodzieży życzymy radości ze zdobytych umiejętności ich pociech i refleksji nad ich ocenami. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Trwa miesiąc czerwiec.Do końca miesiąca Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    Zgodnie z zaleceniem ks. abp. Marka Jędraszewskiego dzisiaj modlimy się za poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Panowie z Rady Parafialnej zbierają również ofiary dla poszkodowanych, które wieczorem zostaną zawiezione poszkodowanym. Bóg zapłać!
    Dzisiaj w Łapszach Wyżnych odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma o godz. 11:30.
    - poniedziałek 28.06 - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    - wtorek 29.06 - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
    - sobota3.07 - Święto Św. Tomasza, apostoła.
    - niedziela 4.07 - w czasie każdej Mszy św. zostaną poświęcone róże.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża Św. Maksymiliana), I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 18:00. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, a potem adoracja i różaniec.
    Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej.Ks. Bartłomiej będzie nawiedzał chorych w poniedziałek 5.07. Godziny zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  4. W przyszłą niedzielę przy GOK-u w Niedzicy odbędzie się 25. Śpisko Watra. Rozpoczęcie o godz. 13:30. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
  5. W czerwcu i lipcu prowadzone są prace związane z przygotowaniem nowej polityki rozwoju Gminy Łapsze Niżne, która stoi przed wieloma wyzwaniami. W dniach 28.06 i 5.07 w Domu Ludowym w Łapszach Niżnych odbędą się warsztaty robocze mające na celu wypracowanie kluczowych elementów Strategii Rozwoju Gminy. Więcej info na stronie Urzędu Gminy.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.