XIV Niedziela zwykła

Niedziela, 4 lipca 2021 08:24

1. Mamy wakacje. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych turystów i wczasowiczów. Życzymy Wam dużo słońca i dobrego wypoczynku pośród nas. Natomiast rodzicom naszych dzieci i młodzieży życzymy radości ze zdobytych umiejętności ich pociech i refleksji nad ich ocenami. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza dzisiaj osoby chore i starsze na Podhalański Dzień Chorych. Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 15:30, spowiedź od 14:00.Natomiast nasz Parafialny Dzień Chorych odbędzie się jutro, w poniedziałek. O godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty.O godz. 8:00 Msza św. z namaszczeniem chorych. Odwiedziny chorych (ks. Bartłomiej) od godz. 10:00.
    Dzisiaj przy GOK-u w Niedzicy 25. Śpisko Watra. Rozpoczęcie o godz. 13:30. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają. Przy tej okazji w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku GOK-u w Niedzicy zorganizowana zostanie wojewódzka akcja szczepień przeciw COVID-19, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym. Rejestracja odbywa się na miejscu, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.
    - poniedziałek 5.07 - wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
    - wtorek 6.07 - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    - czwartek8.07 - wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kustosza Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu ks. Jerzego Filka. Na każdej Mszy św. będzie głosił kazania, a po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć budowę Domu Pielgrzymkowego Pod Tęczą. Bóg zapłać za każdą ofiarę i pomoc.
  4. Również przyszłą niedzielę (11.07) o godz. 14:00 w Domu Strażakaodbędzie się zebranie sprawozdawcze Kółka Rolniczego w Niedzicy.Zarząd bardzo serdecznie zaprasza członków Kółka.
  5. Ks. proboszcz z Nowej Białej wraz z poszkodowanymi w pożarze parafianami bardzo dziękują za okazaną pomoc i ofiarę. W minioną niedzielę zebraliśmy 27400 zł. Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej, Promyczek Dobra.