Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła

Niedziela, 18 lipca 2021 08:55

 1. Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach.Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
  Dzisiaj modlimy się szczególnie za kraje i ludzi w Europie, którzy ucierpieli w czasie różnych nieszczęść: powodzi, burz, gradobicia, trąb powietrznych.
  Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z Rady Parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 18:00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - wtorek 20.07 - wspomnienie bł. Czesława, kapłana
  - czwartek22.07 - Święto Św. Marii Magdaleny, odpust w Nowej Białej – suma o godz. 9:30 i 11:30
  - piątek 23.07 - Święto Św. Brygidy,zakonnicy
  - sobota 24.07 - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  - niedziela 25.07 - Święto Św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w sobotę po Mszy św. wieczornej i niedzielę o godz. 15:00. Przy tej okazji ofiarą będzie można wesprzeć misjonarzy pracujących poza naszą ojczyzną.
 3. Wczoraj rozpoczęła się nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec z rozważaniami. Serdecznie zapraszamy.
 4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w modlitwie, ale i starajmy się ich wesprzeć dobrym słowem.
 5. Kustosz Sanktuarium Ludźmierskiego bardzo dziękuje za przyjęcie i ofiary do puszek złożone w minioną niedzielę. Zebraliśmy 4058 zł i 54 Euro. Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.

Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz