XVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 1 sierpnia 2021 09:18

1. Pozdrawiamy dzisiaj Wszystkich Szanownych Gości i Turystów odwiedzających Pieniny, Spisz i naszą niedzicką wspólnotę parafialną. Wszystkich serdecznie witamy i życzymy spokojnego, pełnego radości wypoczynku.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Dziś kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach walczących o wolność naszej Ojczyzny.
    - poniedziałek 2.08 - wspomnienie MB Anielskiej (Porcjunkuli). Odpust na Dursztynie - suma o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    - środa 4.08 - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo prośmy szczególnie w intencji naszych kapłanów
    - piątek 6.08 - Święto Przemienienia Pańskiego
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1800. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża Św. Barbary),Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6:30. Po Mszy św. odwiedziny chorych z Komunią Świętą - ks. proboszcz. Ks. Bartłomiej będzie nawiedzał swoich chorych w poniedziałek 9.08 od godz. 8:00. Nabożeństwo I sobotnie połączone z Nowenną tygodni w sobotę o godz. 7:00.
  4. W minioną niedzielę przy okazji poświęcenia samochodów zebraliśmy 1150 zł na zakup pojazdów dla misjonarzy. Ofiary zostały wysłane do MIVA Polska. Bóg zapłać!
  5. Zbliża się odpust i główne uroczystości związane z 700-leciem. Pragniemy uporządkować chodnik przy kościele. Chętnych do czyszczenia kostki zapraszamy jutro na godz. 8:00.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.