XIX Niedziela zwykła

Niedziela, 8 sierpnia 2021 09:21

1. Serdecznie witamy Gości i Turystów odwiedzających Pieniny, Spisz i naszą niedzicką wspólnotę parafialną. Wszystkim życzymy spokojnego, pełnego radości wypoczynku.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    - poniedziałek 9.08 - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    - wtorek 10.08 - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    - środa 11.08 - wspomnienie Św. Klary, dziewicy
    - piątek 13.08 - Święto NMP Kalwaryjskiej
    - sobota 14.08 - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe, a także ks. proboszcz z Łapsz Niżnych – suma o godz. 11:30.
  4. Trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W sobotę o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec z rozważaniami. Serdecznie zapraszamy.
  5. Główne uroczystości jubileuszowe z okazji 700-lecia z udziałem naszego metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego odbędą się w czasie odpustu ku czci św. Bartłomieja apostoła, natomiast w przyszłą niedzielę przy GOK-u odbędzie się jubileuszowy festyn. Rozpoczęcie o godz. 15:00.
  6. Ks. Bartłomiej będzie nawiedzał swoich chorych w poniedziałek od godz. 8:00.
  7. Bardzo dziękujemy za wyczyszczenie chodnika przy kościele i na plebanii, oraz na cmentarzu. Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.