Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Niedziela, 15 sierpnia 2021 22:27

1. „Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy” razem z Maryją uwielbiajmy Pana Boga za dar Jej Wniebowzięcia i starajmy się o życie zgodne z wolą Bożą.
    W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP po każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Odpust w Łapszach Niżnych. Suma o godz. 11:30.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Dzisiaj o godz. 15:00 przy GOK-u odbędzie się Festyn Jubileuszowy z okazji 700 - lecia. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
    Serdecznie witam naszych Parafian i Gości z bliska i daleka życząc słońca i bezpiecznego wypoczynku oraz wytężonej pracy przy żniwach.
    - wtorek 17.08 - Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
    - piątek 20.08 - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    - sobota 21.08 - wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  3. Trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W sobotę o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec z rozważaniami. Serdecznie zapraszamy.
  4. Z dniem 25. sierpnia nastąpi w naszej parafii zmiana księdza wikariusza. Ks. Bartłomiej przechodzi do Michałowic, a do nas przyjdzie ks. Andrzej Wasilewski - Kruk z Krakowa. Pożegnanie ks. Bartłomieja odbędzie się w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do ogrodu plebańskiego.
  5. W przyszłą niedzielę w Łapszance odbędą się Gminne Dożynki połączone z przeglądem Orkiestr Dętych naszej gminy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:00.
  6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” bardzo dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za złożony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Pozyskane ze zbiórki środki są przeznaczone na cele humanitarno - edukacyjne szczególnie w krajach misyjnych. Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Wpis.