XXI Niedziela zwykła

Niedziela, 22 sierpnia 2021 09:08

1. Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00.
    Serdecznie witam naszych Parafian i Gości z bliska i z daleka życząc słońca i bezpiecznego wypoczynku oraz wytężonej pracy przy żniwach.
    Trwamy w przygotowaniu do odpustu i jubileuszu. Dzisiaj o 17:00 koncert.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 dziękujemy Panu Bogu za dar obecności pośród nas i trzyletnią posługę w naszej parafii ks. wikariusza Bartłomieja Romana, który od środy 25. 08 będzie wikariuszem w parafii NMP Królowej Polski w Michałowicach. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do ogrodu plebańskiego.
    W Łapszance odbywają się Gminne Dożynki połączone z przeglądem Orkiestr Dętych naszej gminy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:00.
    O godz. 17:00 w ramach IX festiwalu Barok na Spiszu odbędzie się w naszym kościele koncert pt. Teatr instrumentalny. Serdecznie zapraszamy
    - poniedziałek 22.08 - wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
    - czwartek 26.08 - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Kluszkowcach - suma o 11:30
    - piątek 27.08 - wspomnienie św. Moniki
    - sobota 28.08 - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  3. We wtorek 24.08. przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. W 7:00. Rocznicę pierwszej wzmianki o naszej wsi będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski – będzie to również najważniejszy moment naszych obchodów rocznicowych, które zostaną zakończone w czasie odpustu ku czci Św. Andrzeja Apostoła na Zamku. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7:30 po słowacku, o 9:00 i 19:00. Na Zamku o godz. 20:00.Na sumę kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej.W jednej z modlitw do Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.
    W tym dniu swoje Imieniny obchodzi nasz Ksiądz Wikariusz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając dla niego wiele sił w realizowaniu zadań powierzonych mu przez Pana Boga.
    Do odpustu przygotowujemy się poprzez Triduum, które zakończy się jutro wieczorem sakramentem pokuty od godz. 18:00.
  4. Przyszła niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W odpowiedzi na to zaproszenie będziemy przeżywać nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony połączony z odpustem ku czci św. Rozalii. Msza św. dożynkowa przy kaplicy św. Rozalii zostanie odprawiona o godz. 11:30.Po Mszy św. zapraszamy na degustację potraw regionalnych i nie tylko. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 11:00 pochodem strażaków spod remizy, przy kościele dołączymy do nich z wieńcem i udamy się do kaplicy św. Rozalii, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Św.
  5. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy ogłasza nabór na stanowisko pomocy nauczyciela. Zainteresowane osoby proszone są o złożenie podania o pracę i CV do środy(25.08).
  6. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych informuje Mieszkańców i Turystów, iż w niedzielę 29 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Szkoły Podstawowej we Frydmanie zorganizowana zostanie wojewódzka akcja szczepień przeciw COVID-19, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym. Rejestracja odbywa się na miejscu, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.