XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 29 sierpnia 2021 08:49

1. Zaproszenie ks. abp. na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  2. Dzisiejsza niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W odpowiedzi na to zaproszenie przeżywamy nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony połączony z odpustem ku czci św. Rozalii. Ze względu na pogodę dożynki i odpust odbędą się w kościele w czasie sumy o godz. 11:30. Po Mszy św. zapraszamy na degustację potraw regionalnych i nie tylko do Sali Domu Strażaka.
    Pozostałe Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku i wieczorem o 19:00.
    Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Wasilewskiego-Kruka, który jest naszym nowym wikariuszem. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
    Serdecznie witam naszych Parafian i Gości z bliska i z daleka życząc słońca i bezpiecznego wypoczynku oraz wytężonej pracy przy żniwach.
    - piątek 3.09 - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  4. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny. Chcemy ten rok rozpocząć pojednaniem z Panem Bogiem. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci z kl. IV-VI, a także od godz. 19:30 dzieci z Zamku. Odprawimy również Mszę św. - zamiast czwartku. We wtorek od godz. 18:00 zapraszamy uczniów kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich. W pozostałe dni zapraszamy dorosłych.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 1800(poprowadzi Róża Św. Anny), Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6:30 i 18:00. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo I sobotnie połączone z Nowenną tygodni w sobotę o godz. 7:00.
  6. W czwartek na Mszę św. zapraszamy ministrantów, scholę, Kółko Misyjne, młodzież, oraz ich rodziców. Będzie to oficjalne rozpoczęcie pracy formacyjnej.
  7. W przyszłą niedzielę Caritas naszej Archidiecezji ogłasza zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Bóg zapłać!
  8. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych informuje Mieszkańców i Turystów, że dzisiaj w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Szkoły Podstawowej we Frydmanie organizowana jest wojewódzka akcja szczepień przeciw COVID-19, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym. Rejestracja odbywa się na miejscu, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.