Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 26 września 2021 09:14

 1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży i o 18:00.
  O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa przy kaplicy Św. Michała Archanioła. Po Mszy św. Grupa 700-lecia i Sołtys z Radą Sołecką Niedzicy-Zamku zapraszają na poczęstunek przy kaplicy.
  O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
  Odpust w Dębnie - suma o godz. 11:30.
  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na działalność młodzieżową naszej Archidiecezji.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 27.09 - wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana
  - wtorek 28.09 - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  - środa 29.09 - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  - czwartek 30.09- wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  - piątek 1.10 - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  - sobota 2.10 - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 3. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. W czwartek Godzina Święta od 17:00 (poprowadzi Róża Zwiastowania NMP).W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00. W I Sobotę Nabożeństwo I Sobotnie po Mszy św. o godz. 7:00. Wieczorem nie będzie różańca i Mszy św. w kościele parafialnym.
 4. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17:00: poniedziałek - klasy IV-VI; środa - klasy VII i VIII oraz młodzież, w pozostałe dni dorosłych.
 5. We wtorek Msza św. będzie tylko wieczorem.
 6. Wpiątek wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 7. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 16:30 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 18:30 i po różańcu Msza św.
 8. W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  - Piątek - Róża Św. Anny
  - Sobota - Róża Zwiastowania NMP
  - Niedziela - Klasy III SP
 9. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 11:30 i będzie połączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy także dzieci i młodzież o udział we Mszy św. i w procesji różańcowej.
 10. Dzieci I Komunijne otrzymają różańce przed Mszą św. Dlatego prosimy, by dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się o godz. 11:15 z przodu kościoła.
 11. Jeśli będzie dobra pogoda to chcielibyśmy dokończyć czyszczenie lasu plebańskiego. Prace chcemy rozpocząć po przyszłej niedzieli. Zapraszamy chętnych do pomocy. Można się zgłosić do panów z Rady Parafialnej.
 12. W odpowiedzi na pismo skierowane do Banku Spółdzielczego w Nowym Targu w imieniu mieszkańców Niedzicy w związku z wcześniej ogłoszonym zamiarem zawieszenia z dniem 30.09 działalności jego oddziału w Niedzicy, Zarząd BS w Nowym Targu informuje, że zamierza otworzyć dwuosobowy oddział w innej lokalizacji dostosowany do obsługi bankowej. Do czasu uruchomienia obsługi w innym miejscu działalność banku będzie kontynuowana w dotychczasowym budynku.
 13. Organizowany jest kurs biblijny pt. „Zbuduj swoje życie na Słowie Bożym”. Zapraszamy do zapoznania się z programem wywieszonym w gablocie ogłoszeń. W kursie można uczestniczyć również online.
 14. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały GN,Niedziela.
Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz