XXIX Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 października 2021 09:17

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Różaniec o godz. 17:30.
    Dziś także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać! Rada parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 17:00 (z przerwą na różaniec). Prosimy o zachowanie środków ostrożności.
    W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w środku, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    - poniedziałek 18.10 - święto św. Łukasza, ewangelisty
    - wtorek 19.10 - wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
    - środa 20.10 - uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej
    - piątek 22.10 - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego
  3. W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - Poniedziałek - Róża MB Ludźmierskiej
    - Wtorek - Róża MB Różańcowej
    - Środa - kl. IVb
    - Czwartek - Róża MB Częstochowskiej
    - Piątek - kl. VIIIb
    - Sobota - Róża MB Jaworzyńskiej
    - Niedziela - Róża MB Niepokalanie Poczętej
  4. Spotkania formacyjne:
    - Środa - po Mszy św. spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII
    - Czwartek - kandydaci i ministranci
    - Piątek - o 16:40 - kl. VIII, po Mszy św. - młodzież
    - Sobota - schola
  5. Od poniedziałku można zamawiać Msze św. na przyszły rok oraz wypominki roczne i jednorazowe. W Niedzicy codziennie po Mszy św. wieczornej, na Zamku w czwartek od godz.16:00. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk. Pragnę przypomnieć tradycję, która mówi, że za każdego wypominanego zmarłego składamy taką samą ofiarę jak za stypendium mszalne. Wypominki półroczne będą czytane w 1. i 3. niedzielę miesiąca. Prosimy również o zachowanie przepisów sanitarnych.
  6. Od poniedziałku po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć znicze jako cegiełkę w kwocie przynajmniej 10 zł, z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki do Rzymu uczniów kl. VIII (po bierzmowaniu). Bóg zapłać.
  7. W minioną niedzielę na fundusz pomocowy Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1500 zł. Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.