Rocznica Poświęcenia Kościoła

Niedziela, 31 października 2021 10:20

1. Obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za to miejsce - znak wiary naszych ojców i naszej. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum, dziękując Panu Bogu za nasz kościół.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Ostatni w tym październiku różaniec o godz. 17:30.
    Dzisiaj z okazji zakończenia Tygodnia Misyjnego zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - wewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    - czwartek 4.11 - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  3. W poniedziałek - 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzień wielkiego dziękczynienia Bogu za wszystkich zbawionych. W naszym zwyczaju i pobożności dzień ten związany jest z nawiedzinami grobów naszych zmarłych. Niech atmosfera modlitwy i powagi towarzyszy nam wszędzie gdziekolwiek się udamy.
    Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10:00 na cmentarzu w Niedzicy – Zamku modlitwy za zmarłych, a potem przy dobrej pogodzie, Msza św. również na cmentarzu. Natomiast w Niedzicy o godz. 11:30 - modlitwy z wypominkami, a potem Msza św. na cmentarzu. Składka na cmentarzu, zbierana przez Radę Parafialną, oraz do puszek przy wyjściu z cmentarza, przeznaczone są na sfinansowanie prac na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu. W czasie nabożeństw i nawiedzin cmentarzy prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.
  4. We wtorek, 2 listopada,WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH-Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Naszą modlitwą, refleksją i nawiedzinami grobów wyrażamy wiarę w życie wieczne. Msze św.: 7:30 (po słowacku), 9:00, o 10:15 na Zamku, o 15:00 (rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego) i o 18:00. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami. Taca przeznaczona na dzieła charytatywne.
    Po Mszy św. wieczornej młodzież zaprasza na wspólną modlitwę na cmentarzu.
  5. W tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Pierwszego i drugiego listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 30 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  6. Przez miesiąc listopad (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17:25, oraz rano o godz. 6:45. Bardzo dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać!
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Bolesnej). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6:30 i 17:00. W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie rano o godz. 7:00. Nawiedziny chorych: ks. Andrzej w czwartek od godz. 7:30, ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej.
    Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00.
  8. Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
  9. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć znicze jako cegiełkę w kwocie przynajmniej 10 zł, z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki do Rzymu uczniów kl. VIII (po bierzmowaniu). Bóg zapłać.
  10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek czyścili las kościelny. Bóg zapłać!
  11. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Wpis, Niedziela, Promyczek dobra.