XXXII Niedziela zwykła

Niedziela, 7 listopada 2021 08:14

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - wewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Dzisiaj w Kacwinie odpust ku czci Wszystkich Świętych. Suma o godz. 11:30.
    - wtorek 9.11 - Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    - środa 10.11 - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    - czwartek 4.11- wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Odpust w Krempachach. Suma o godz. 9:30 i 11:30. Narodowe Święto Niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
    - piątek 12.11 - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    - sobota 13.11 - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  3. W tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Pierwszego i drugiego listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 30 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W listopadzie (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17:25, oraz rano o godz. 6:45.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę chóru. Chętnych do śpiewania zapraszamy na pierwsze przesłuchanie do salki katechetycznej.
  6. W przyszłą niedzielę V Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona ten cel. Bóg zapłać!
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy przecieraniu drewna kościelnego na tartaku. Bóg zapłać!
  8. Prezes Zarządu Leśnej Wspólnoty Urbarialnej informuje, że asygnaty na drzewo są u niego do odbioru codziennie w godzinach popołudniowych. Okres odbioru do trzech tygodni.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.