Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 14 listopada 2021 11:45

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - wewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
  2. Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona ten cel. Bóg zapłać!
    - środa 17.11 - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    - czwartek 18.11- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,dziewicy i męczennicy
    - sobota 20.11 - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Odpust w Kluszkowcach - suma o godz. 11:00.
    - niedziela 21.11- Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu do Służby Liturgicznej Ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci. W kościele parafialnym o godz. 9:00, a na Zamku o godz. 10:15.
  4. W tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Należy również pobożnie nawiedzić cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. Do niedzieli Chrystusa Króla zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17:25, oraz rano o godz. 6:45.
  6. Kolejne spotkanie chóru w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:45 Chętnych zapraszamy.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.