Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 21 listopada 2021 08:05

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jego panowanie będzie panowaniem bez końca, także w naszych rodzinach, parafii, Ojczyźnie i świecie.
  2. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - wewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    - poniedziałek 22.11 - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Naszą scholę, nowo powstały chór parafialny oraz pana organistę polecajmy w modlitwie.
    - środa 24.11 – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc – Lac, kapłana i Towarzyszy
    - czwartek 25.11- wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Odpust w Nowej Białej – suma o godz. 930 i 1130.
  4. W sobotę w kaplicy w Niedzicy – Zamku odpust ku czci Św. Andrzeja Apostoła – suma o godz. 11:00. Bardzo prosimy o udział we Mszy św. w strojach regionalnych, mundurach strażackich, byśmy jak najgodniej przeżyli również zakończenie Jubileuszu 7:00. lecia pierwszej wzmianki o naszej wiosce i kościele.
  5. Dziś do grona Służby Liturgicznej Ołtarza zostało przyjętych 4 ministrantów na Zamku i 8 w Niedzicy. Bardzo cieszymy się z tego faktu i polecamy ich waszej modlitwie. Chętnych do służby chłopców zapraszamy na zbiórkę w każdy czwartek o godz. 16:30.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy misje parafialne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem misyjnym i otoczmy naszą modlitwą naszego ojca misjonarza ks. Artura Sepioło z Gliwic i całą naszą parafię, by skorzystała z daru misji.
  7. Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza” organizuje tradycyjną Akcję – Kartka Świąteczna dla chorych dzieci z Gminy Łapsze Niżne. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć to dzieło.
  8. W tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Należy również pobożnie nawiedzić cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  9. W piątek w Krempachach miał miejsce pożar, który pochłonął 4 budynki gospodarcze. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.
  10. Próba chóru parafialnego we wtorek o godz. 18:45 w salce.
  11. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.