I Niedziela Adwentu

Niedziela, 28 listopada 2021 23:29

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Podejmowana tematyka to: „Eucharystia daje życie”, a hasłem tego roku będzie – „Posłani w pokoju Chrystusa”, którego mottem są słowa: „Ten kto Mnie spożywa, będzie żył przez Mnie” (J 6,57). Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „C”, natomiast czytania codzienne w okresie „w ciągu roku” będą z roku II.
    Przypomnijmy również, ze Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV. wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.
    Rozpoczęliśmy misje parafialne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem misyjnym i otoczmy naszą modlitwą naszego ojca misjonarza ks. Artura Sepioło z Gliwic i całą naszą parafię, by skorzystała z daru misji. Program wydrukowany w gazetce, a także na plakatach.
    W piątek dzień sakramentu pokuty. Spowiadamy na Zamku od godz. 8:00, a w Niedzicy od 10 do 12 i od 14 do 16.
    Odwiedziny chorych: poniedziałek Zamek, wtorek Niedzica (rejon ks. Andrzeja), środa (rejon ks. Proboszcza). Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy są w naszych domach, aby dar misji był również ich udziałem.
    Naszą wdzięczność za dar głoszenia misji będziemy mogli wyrazić w piątek i w sobotę w czasie każdej Mszy św. Zakończenie misji w sobotę Mszą św. o godz. 11:00.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Roraty codziennie o godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza” organizuje tradycyjną Akcję – Kartka Świąteczna dla chorych dzieci z Gminy Łapsze Niżne. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć to dzieło.
    Także dzisiaj zbieramy ofiary do puszek dla pogorzelców z Krempach. Poszkodowanych zostało 4 gospodarzy, którzy stracili swoje gospodarstwa. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc!
    - wtorek 30.11- Święto Św. Andrzeja, apostoła
    - piątek 3.12 - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    - sobota 4.12 - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    - sobota 4.12 - z racji wspomnienia Św. Mikołaja odpust w Maniowach – suma o 11:00.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w misjach.
  4. Próba chóru we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do 75% wiernych. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - wewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.