II Niedziela Adwentu

Niedziela, 5 grudnia 2021 09:45

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Dziś wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Umiejmy znaleźć w sobie dobro i podzielmy się nim z drugim człowiekiem.
    Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać!
    Dzisiaj również Rada Parafialna rozprowadza opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty.
    Od dzisiaj można nabywać wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty codziennie o godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. W czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:30 Godzinkami. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Zgodnie z zaleceniami kościół może być zapełniony do połowy miejsc. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    - poniedziałek 6.12 - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Umiejmy znaleźć w sobie dobro i podzielmy się nim z drugim człowiekiem
    - wtorek 7.12 - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy
  3. W środę 8.12 będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 18:00, na Zamku o 10:15.W czasie Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III. Bardzo prosimy dzieci, oraz ich rodziców o uczestnictwo w tej Mszy św.
  4. Ksiądz proboszcz z Krempach wraz z poszkodowanymi rodzinami dziękują za ofiarę z minionej niedzieli. Zebraliśmy 3500 zł, natomiast dla Chorych Dzieci z Naszej Gminy zebraliśmy 1873 zł. Bóg zapłać!
  5. Zakończyliśmy Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli z nich skorzystać. Niech słowa, które wiele razy były napisane na krzyżu misyjnym „Ratuj duszę swoją” staną się motywacją do jeszcze większego zaangażowania w sprawy Boże.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra, Rycerz Niepokalanej.