Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 29 maja 2022 20:16

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, ze nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazuje nam kierunek naszego życia.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Do wtorku codziennie o godz. 18:30 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. i o godz. 21:00 Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy!
    Od środy codziennie o godz. 18:30 Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na budujące się kościoły w naszej Archidiecezji. Bóg zapłać!
    O godz. 14:00 przy GOK-u rozpoczęcie festynu rodzinnego z okazji dnia dziecka. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają!
    - wtorek 24.05. - Święto Nawiedzenia NMP
    - środa 1.06 - wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dzieciach
    - piątek 3.06 - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    - sobota 4.04 - wspomnienie św. Kwiryna, biskupa. Odpust w Łapszach Niżnych – suma o godz. 11:30
    - niedziela 5.06 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Różańcowej), I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 18:00.Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. Andrzej - czwartek od godz. 7:30, ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej.
  4. Zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę od godz. 20:30. W planie: Akatyst ku czci Ducha Świętego, Konferencja duchowa, Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 23:00 odprawimy Uroczystą Eucharystię w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Pomiędzy poszczególnymi punktami zorganizowana będzie kawa i mały poczęstunek.
  5. W 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ludźmierza i na Podhale zapraszają na Pieszą Pielgrzymkę „Sursumcorda” szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę (4.06). Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 7:00, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 18:00. Natomiast w poniedziałek 6.06 główne uroczystości jubileuszowe pod zakopiańską krokwią w czasie Mszy św. o godz. 18:00. Chętnych na to spotkanie zapraszamy do zapisów w zakrystii. Wyjazd o godz. 15:00, a powrót po zakończonych uroczystościach.
  6. Kominiarze informują, że od poniedziałku (30.05) będą nawiedzać domy w Niedzicy-Zamku. Proszą, aby im pozwolić dobrze wykonać powierzone zadanie.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.