Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 5 czerwca 2022 07:33

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Codziennie o godz. 18:30 odprawiamy Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.
    Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do tego, by skorzystać z tych sakramentów. Codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiadamy.
    - poniedziałek 6.06 - Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą jak w niedzielę. Odpust w Maniowach – suma o 11:30.
    - wtorek 7.06 - wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników
    - środa 8.06 - wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    - czwartek 9.06 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - piątek 10.06 - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
    - sobota 11.06 - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    - niedziela 12.06 - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej – suma o 11:30.
  3. W 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II na Podhale jutro odbędą się główne uroczystości rocznicowe w Zakopanem Pod Krokwią z udziałem całego Episkopatu Polski. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Natomiast we wtorek w Ludźmierzu o godz. 10:00 Msza św., program o św. Janie Pawle II i różaniec w Ogrodzie Różańcowym.
  4. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W dniach od 16 do 23. września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Koszt ok. 5000 zł. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń. Program można pobrać również w zakrystii.
  6. Nasza parafia w dniach od 25.06 do 3.07 organizuje półkolonię dla dzieci od kl. II do VII. W planach całodzienny program ze spotkaniami formacyjnymi oraz wieloma atrakcjami. Koszt z pełnym wyżywieniem ok. 500 zł. (można zrealizować bony turystyczne).
  7. Na budujące się kościoły naszej Archidiecezji zebraliśmy i wysłaliśmy 2350 zł. Bóg zapłać!
  8. Wójt Gminy Łapsze Niżne przypomina, że 30.06 mija termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każdy budynek mieszkalny i niemieszkalny, który posiada źródło ciepła, nawet jeżeli jest nieużytkowane należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Jest to obowiązek ustawowy, za brak złożenia deklaracji w określonym terminie, będzie grozić grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek dobra.