Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Niedziela, 12 czerwca 2022 08:08

1. Niedziela Trójcy Świętej, którą dziś przeżywamy –przypomina nam, że Pan Bóg nie jest samotnikiem, ale wspólnotą miłości. Wiara w Trójcę Świętą jest typowo chrześcijańska, ponieważ „w żadnej innej religii nie mówi się o trzech Osobach Boskich, które równocześnie są jednym Bogiem”.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Codziennie o godz. 18:30 odprawiamy Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.
    Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
    Odpust w Łopusznej – suma o 11:30.
  2. W poniedziałek 13.06zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00, potem różaniec fatimski z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece).
    - poniedziałek 13.06 - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
    - wtorek 14.06 - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    - piątek 17.06 - wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  4. W najbliższy czwartek 16.06 będziemy obchodzić Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7:30 w języku słowackim oraz w Niedzicy-Zamku i 19:00. O godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:
    I - przy remizie (strażacy),
    II - u pp. Wawrzosków przy ul. Nadwodniej (sąsiedzi),
    III - u pp. Schleglów (początek ul. Nadwodniej - sąsiedzi),
    IV - przy żłobku Przystanek Maluszka (rodzice dzieci ze Żłobka, przedszkola i kl. 0).

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami, kawalerów prosimy o zabranie chorągwi, panny feretronów, klasy komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym. Próba dzwonienia i sypania kwiatów w środę o godz. 17:15. Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy.W oktawie: o godz. 18:30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek i w sobotę o godz. 19:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9:00.

W Boże Ciało będziemy gościć ks. Dawida Leśniaka, ojca duchownego naszego seminarium. Będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy św. Ofiara na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele seminaryjne. Bóg zapłać za każdą pomoc.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.