XII Niedziela Zwykła

Niedziela, 19 czerwca 2022 12:18

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. w Oktawie Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 9:00 i na Zamku.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia o godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy bardzo serdecznie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i ziół.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej.
    - wtorek 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    - czwartek 23.06 - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust na Dursztynie w piąteko godz. 11:00
    - piątek 24.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Łapszance – suma o godz. 11:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    - sobota 25.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Szlembarku – suma o 11:00.
    - niedziela 26.06 - odpust w Łapszach Wyżnych ku czci św. Piotra i Pawła – suma o godz. 12:00.
  3. Bardzo dziękujemy za procesję Bożego Ciała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasza uroczystość była taka piękna. Za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów w całej parafii, strażakom ze sztandarami, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym w strojach, ministrantom, lektorom, kościelnym, organiście, scholii, chórowi, ubranym w stroje regionalne, wszystkim bez wyjątku za udział. Niech Chrystus Eucharystyczny będzie dla was nagrodą. Bóg zapłać!
  4. Spotkania formacyjne: poniedziałek kandydaci do bierzmowania (kl. V, VI i VII) i pielgrzymi do Fatimy, środa – dzieci uczestniczące w półkolonii wraz z rodzicami, piątek dzieci wraz z rodzicami wyjeżdżający nad morze. Wszystkie spotkania rozpoczynamy nabożeństwem i Mszą św.
  5. W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 8:00 uroczyście zakończymy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcję, nauczycieli i pracowników naszej szkoły i rodziców, by przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa podziękować Bogu za miniony rok szkolny, przeprosić za nie do końca wykorzystany talent minionego czasu i prosić o dobre i bezpieczne wakacje.
    Również w piątek o godz. 20:00 zostanie odprawiona Msza św. przy kapliczce Matki Bożej na Zamku niedaleko remizy. Zostanie również poświęcona. Nie będzie Mszy św. w Kaplicy na Zamku.
  6. W przyszłą niedzielę przez teren naszej parafii będzie przebiegał Frydman Triathlon. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o zachowanie ostrożności w czasie jego trwania.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.