XIII Niedziela Zwykła

Niedziela, 26 czerwca 2022 13:14

1. Rozpoczął się czas wakacji. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych turystów i wczasowiczów. Życzymy Wam dużo słońca i dobrego wypoczynku pośród nas. Natomiast rodzicom naszych dzieci i młodzieży życzymy radości ze zdobytych umiejętności ich pociech i refleksji nad ich ocenami. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Do końca miesiąca codziennie o godz. 18:30 odprawiamy Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.
    Dzisiaj odpust w Łapszach Wyżnych ku czci św. Piotra i Pawła – suma o godz. 12:00
    - wtorek 28.06 - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    - środą 23.06 - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy), I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 18:00. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. W tym miesiącu nawiedziny chorych z Komunią Św. będą w poniedziałek 4. lipca. Kolejność zostanie podana za tydzień.
  4. W tym tygodniu Msze św. na Zamku odprawiamy w następującym porządku: środa godz. 10:15, czwartek o godz. 13:00, piątek o godz. 10:15. Spowiedź I piątkowa we wtorek od godz. 19:45.
  5. W najbliższą niedzielę 3.07 przy GOK-u w Niedzicy odbędzie się 26. Śpisko Watra. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
  6. Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza osoby chore i w podeszłymwieku na Podhalański Dzień Chorych w pierwszą niedzielę lipca (3.07.2022.) Od 14:00 okazja do spowiedzi, o 15:30 Msza św. z namaszczeniem chorych i błogosławieństwem lurdzkim.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na wakacje nad morzem, a także na pielgrzymkę do Fatimy. Natomiast od 11. do 23. listopada zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku. Wszystkie informacje dotyczące wyjazdów można zyskać w zakrystii. Zapraszamy bardzo serdecznie zainteresowanych.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.