XV Niedziela Zwykła

Niedziela, 10 lipca 2022 16:20

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych turystów i wczasowiczów. Życzymy Wam dużo słońca i dobrego wypoczynku pośród nas. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    - poniedziałek 11.07 - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    - wtorek 12.07 - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
    - środa 13.07 - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    - piątek 15.07 - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    - sobota 16.07 - wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Odpust we Frydmanie
    - suma o godz. 11:00.
  3. W najbliższą środę 13 lipca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19:00 z kazaniem fatimskim, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową oraz procesja fatimska dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec.
  4. W piątek o godz. 18:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na wakacje nad morzem (koszt jednego dnia z pełnym wyżywieniem 90 zł.). Natomiast od 11. do 23. listopada zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku. Wszystkie informacje dotyczące wyjazdów można zyskać w zakrystii.
  6. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z Wawelu na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Szczególne zaproszenie kieruje do nas grupa „9” Rodzinna prowadzona przez ks. Andrzeja i ks. Piotra Kosakowskiego.Na pielgrzymkę zapisać się możemy poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.ppk2.pl w zakładce zapisy.
  7. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będą się z nami modlić muzycy z zespołu Maja & Matan. Natomiast o godz. 20:00 zapraszamy na ich koncert Będziemy Tańczyć. Szczegóły na plakatach.
  8. W sobotę w godz. od 11:00 do 15:00 przez naszą parafię będzie przebiegać trasa wyścigu rowerowego. Organizatorzy proszą o szczególną uwagę.
  9. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt można oddać do ogrodu plebańskiego w najbliższą sobotę,16 lipca, do godz. 9:00. Przychody z akcji przeznaczony jest na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków na wschodzie.
  10. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.