XVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 lipca 2022 10:58

1. Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach.Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Gościmy zespół Maja & Matan, którzy modlą się z nami w czasie każdej Mszy św. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ich koncert Będziemy Tańczyć.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, pół godziny wcześniej można skorzystać z sakramentu pokuty.
    - poniedziałek 18.07- wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
    - środa 20.07 - wspomnienie bł. Czesława, kapłana
    - piątek 22.07 - święto św. Marii Magdaleny.Odpust w Nowej Białej, suma o godz. 9:30 i 11:30
    - sobota 23.07 - święto św. Brygidy,zakonnicy, patronki Europy
  3. W związku z wejściem w życie ustawy o ułatwieniach w prowadzeniu handlu przez rolników i ich domowników, Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że wyznaczono na terenie gminy miejsce do prowadzenia handlu w miejscowości Łapsze Niżne na placu Domu Ludowego (ul. Jana Pawła II 57). Handel odbywać się będzie bezpłatnie w każdy piątek i sobotę w godz. 7:00 - 15:00. Sprzedawane mogą być produkty rolne, spożywcze oraz wyroby pochodzące z gospodarstw rolnych. Szczegóły na stronie internetowej UG.
  4. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.