XVII Niedziela zwykła

Niedziela, 24 lipca 2022 10:24

1. Przeżywamy wakacje. Starajmy się korzystać z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    „Wydadzą owoc nawet i w starości” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Szczególnie dzisiaj, ale i w każdym dniu pamiętajmy, że starsi są pośród nas i potrzebują naszego wsparcia. Ale miejmy również przed oczami perspektywę naszej starości.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, pół godziny wcześniej można skorzystać z sakramentu pokuty.
    - poniedziałek 25.07 - święto św. Jakuba, apostoła. Jest to również dzień św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można wspomóc ofiarą misjonarzy pracujących poza granicami naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, by również w ten sposób ubezpieczyli swoje pojazdy
    - wtorek 26.07 - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
    - piątek 29.07 - wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
  3. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.