XVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 31 lipca 2022 10:25

1. Jesteśmy w połowie naszych wakacji. Starajmy się wykorzystać jak najlepiej uroki lata, ale również pamiętajmy o naszej codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach, natomiast naszym rolnikom życzymy dużo siły podczas wytężonej pracy przy żniwach. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    W naszej parafii gościmy dzisiaj pana Zygmunta Romanowskiego, świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. da świadectwo uzdrowienia i po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitewny koncert.
    - poniedziałek 1.08 - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,biskupa i doktora Kościoła
    - wtorek 2.08 - wspomnienie MB Anielskiej (Porcjunkuli). Odpust na Dursztynie - suma o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    - czwartek 4.08 - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
    - sobota 6.08 - święto Przemienienia Pańskiego
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Różańcowej). Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6:30 i 18:00. Po Mszy św. odwiedziny chorych z Komunią Świętą - ks. proboszcz, natomiast rejon ks. Andrzeja od godz. 10:00. Nabożeństwo I Sobotnie o godz. 7:00.
  4. W miniony poniedziałek przy okazji poświęcenia samochodów zebraliśmy 1400 zł na zakup pojazdów dla misjonarzy. Ofiary zostały wysłane do MIVA Polska. Bóg zapłać!
  5. W prezbiterium i na ołtarzach bocznych zostały zamontowane lampy. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę 1000 zł przeznaczonych na ten cel, ofiarodawcy za 200 zł. Panom Grzegorzowi Kowalczykowi i Markowi Kordeckiemu (p. kościelnemu) za ich zamontowanie. Bóg zapłać!
  6. W ramach treningów i ćwiczeń systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 78. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w poniedziałek (1.08) o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena - dźwięk ciągły przez 1. minutę)
  7. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas wielkich rocznic narodowych. Starajmy się przeżyć ten czas w trzeźwości do czego zachęcają nas również nasi biskupi.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.