XX Niedziela Zwykła

Niedziela, 14 sierpnia 2022 10:21

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku. W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    - środa 17.08 - święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
    - sobota 20.08 - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  3. W poniedziałek 15 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość ta pokazuje, że naśladowanie świętych nie kończy się z chwilą śmierci. Maryja - przez to, że została wzięta do nieba - pokazała nam drogę. Nasza ojczyzna jest w niebie. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia.
    Uroczystość w sposób szczególny będziemy przeżywać w czasie odpustu w Łapszach Niżnych. Suma odpustowa o godz. 11:30. Kustosze Sanktuariów w Ludźmierzu i Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na uroczystości odpustowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  4. W piątek o godz. 18:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18:00 ze względu na to, że o godz. 19:00 odbędzie się koncert w ramach X festiwalu Barok na Spiszu. Tytuł koncertu – Radość Muzyki. Usłyszymy m.in. Arie Haendla, Purcella i Vivaldiego. Bardzo gorąco zapraszamy.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy budowaniu płotu w ogrodzie Za Wodą. Bóg zapłać!