XXI Niedziela Zwykła

Niedziela, 21 sierpnia 2022 11:47

1. Pomalutku kończą się wakacje. Ale bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku. Przypominamy również, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy płocie w ogrodzie Za Wodą. Dziękujmy także za sąsiedzką życzliwość i zrozumienie. Bóg zapłać!
    - poniedziałek 22.08 -wspomnienie NMP, Królowej
    - piątek 26.08 - uroczystość NMP Częstochowskiej, odpust w Kluszkowcach, suma o godz. 11:30
    - sobota 27.08 - wspomnienie św. Moniki
  3. W środę 24.08. przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. Stanisław Barcik, Złoty Jubilat Kapłaństwa. Przed sumą zostanie poświęcona tablica pamiątkowa ks. Andreja Grivalskiego. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7:30 po słowacku, o 9:00 i 19:00. Na Zamku o godz. 1015.Na sumę kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej. W jednej z modlitw do Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.
    Do odpustu przygotowujemy się poprzez Triduum – od dzisiaj o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec zakończone litanią. Dzisiaj będą Nieszpory. Zakończenie Triduum we wtorek spowiedzią od godz. 18:00
  4. Przyszła niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W odpowiedzi na to zaproszenie będziemy przeżywać nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony połączony z odpustem ku czci św. Rozalii. Msza św. dożynkowa przy kaplicy św. Rozalii zostanie odprawiona o godz. 1130.Po Mszy św. zapraszamy na degustację potraw regionalnych i nie tylko. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 1100 pochodem strażaków od remizy, przy kościele dołączymy do nich z wieńcem i udamy się do kaplicy św. Rozalii, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Św.
  5. Dożynki Gminne z przeglądem orkiestr dętych odbędą się w Łapszach Niżnych również w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 11:30.
  6. Prezydent RP 11.08 podpisał ustawę o dodatku węglowym wspierającą gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Przyjmowaniem wniosków o dodatek węglowy zajmuje się OPS w Łapszach Niżnych z siedzibą przy ul. Jana Pawła II 61. Wniosek o dodatek węglowy jest dostępny na stronie internetowej UG i OPS w Łapszach Niżnych.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.