XXII Niedziela Zwykła

Niedziela, 28 sierpnia 2022 17:48

1. Dzisiejsza niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W odpowiedzi na to zaproszenie przeżywamy nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony połączony z odpustem ku czci św. Rozalii. O godz. 11:30 odprawimy Mszę św. dziękczynną przy kaplicy św. Rozalii. Po Mszy św. zapraszamy na degustację potraw regionalnych i nie tylko.
    Pozostałe Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku i wieczorem o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    - poniedziałek 29.08 - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    - sobota 3.09 - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  3. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Chcemy ten rok rozpocząć pojednaniem z Panem Bogiem. W poniedziałek na godz. 1800 zapraszamy do spowiedzi dzieci z kl. IV-VI, we wtorek od godz. 18:00 zapraszamy uczniów kl. VII i VIII, w środę młodzież szkół średnich, a także od godz. 19:30 dzieci z Zamku.W pozostałe dni zapraszamy dorosłych.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Ludźmierskiej), Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6:30 i 18:00. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo I sobotnie o godz. 7:00.
  5. W poniedziałek o godz. 18:00 w budynku szkoły odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przedszkolnych. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, MGN, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.