XXIV Niedziela Zwykła

Niedziela, 11 września 2022 09:07

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich uczestniczących w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. w naszym kościele. Szczególnie serdecznie witamy Siostry ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej – Serafitki, które pomagają nam się dobrze przygotować do odpustu Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy Świętej, siostry będą zbierać ofiary na prowadzone dzieła.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, o 11:30 suma i wieczorem o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Dziś rodziny naszej Archidiecezji gromadzą się na pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem są słowa: „Największa jest miłość”. Łączmy się z nimi modlitewnie.
    Dziś także odpust w Harklowej. Suma o godz. 11:30.
    Strażacy z Zamku zbierają dzisiaj ofiary na nowy samochód bojowy. Bóg zapłać za każdą pomoc.
    Dziś także rozpoczynamy w Kościele XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14,6).
    - poniedziałek 12.09 -wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    - środa 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    - czwartek 15.09 - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej patronki naszej kaplicy. Mszy Świętej o godz. 1800, będzie przewodniczył J. Eks. ks. bp Zdzisław Błaszczyk.
    - piątek 16.09 - wspomnienie męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    - niedziela 18.09 - Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży
  3. Rozpoczęcie pracy formacyjnej dla kandydatów do bierzmowania, ministrantów, lektorów i scholi odbędzie się w poniedziałek 12. września. Kandydaci przychodzą na godz. 17:30, trwają na modlitwie różańcowej, Msza św. i krótkie spotkanie w kaplicy. Prosimy o dostosowanie się do zaleceń kandydackich.
  4. We wtorek 13.09 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, potem różaniec fatimski z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece).
  5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji rodzin, a także pokoju na Ukrainie. Pójdziemy w stronę cmentarza. Prosimy o zabranie zniczy.
  6. Wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy w piątek rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00. Pielgrzymi proszą o modlitwę i obiecują w tych miejscach, do których się udają.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:15 odbędzie się zebranie wiejskie w remizie OSP w Niedzicy – Zamku. Pan sołtys wraz z Radą i panem Wójtem gorąco zapraszają.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.