XXVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 25 września 2022 15:52

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży i o 18:00.O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa przy kaplicy Św. Michała Archanioła. O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory. Odpust w Dębnie - suma o godz. 11:30.
    W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na działalność młodzieżową naszej Archidiecezji.
    W Sromowcach Niżnych zmarł emerytowany proboszcz ks. prałat Czesław Jakóbczyk. Pogrzeb dzisiaj o godz. 16:00 i jutro o godz. 14:00.
    - wtorek 27.09 - wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana
    - środa 28.09 - wspomnienie św. Wacława, męczennika
    - czwartek 29.09 - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
    - piątek 30.09 - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    - sobota 1.10 - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  3. W sobotę wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 16:30 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 18:30 i po różańcu Msza św.
  5. W najbliższą sobotę różaniec odprawimy w czasie Nabożeństwa I Sobotniego o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 11:30 i będzie połączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy także dzieci i młodzież o udział we Mszy św. i w procesji różańcowej.
  7. Dzieci I Komunijne otrzymają różańce przed Mszą św. Dlatego prosimy, by dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się o godz. 11:15 z przodu kościoła.
  8. W niedzielę 2.10 organizujemy wyjazd na czuwanie nocne na Jasną Górę. Wyjazd o 16:00 a powrót ok godz. 4:00. Zapisy w zakrystii.
  9. Spotkania formacyjne: poniedziałek – rodzice i dzieci I Komunijne; wtorek - rodzice i kandydaci do bierzmowania. Rozpoczynamy różańcem i Mszą świętą.
  10. Ogłoszenie p. Wójta: Wnioski o wypłatę dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła od 28.09 będzie można składać w Domu Ludowym w Łapszach Niżnych codziennie od 8:00 do 15:00.
  11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu 18-21.01.2023 i do Ziemi Świętej 10-17.04.2023. Więcej informacji, program i zapisy w zakrystii.
  12. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, MGN, Niedziela.