XXVII Niedziela Zwykła

Niedziela, 2 października 2022 11:25

1. Msze św. o godz. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    O godz. 11:15 zostaną pobłogosławione i rozdane różańce dzieciom I-Komunijnym.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 odprawimy Nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na działalność młodzieżową naszej Archidiecezji.
    Wyjazd na czuwanie nocne do Częstochowy dzisiaj o godz. 16:00. Zapraszamy do skorzystania z okazji.
    Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec, na Zamku o 16:30.
    - wtorek 4.10 - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    - środa 5.10 - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    - piątek 7.10 - wspomnienie NMP Różańcowej
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00 (dzieci i młodzież – poniedziałek i wtorek). W czwartek Godzina Święta od 17:00 (poprowadzi Róża MB Częstochowskiej).W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00, po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  4. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:
    • Poniedziałek - Róża Św. Maksymiliana
    • Wtorek - Róża MB Ludźmierskiej
    • Środa - Róża MB Wniebowziętej
    • Czwartek - Róża MB Częstochowskiej
    • Piątek - Róża MB Różańcowej
    • Sobota - Ministranci, lektorzy i schola
    • Niedziela - Róża Św. Barbary
  5. Mały Apostoł zaprasza na spotkania dzieci (z kl. I-VI) w sobotę o godz. 16:00. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę.
  6. Grupa Młodzieżowa zaprasza młodzież od kl. VII SP na spotkania. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Grupy dorosłych: a) Światło Słowa spotkania w poniedziałek, b) chór we wtorki po Mszy św. wieczornej (zapraszamy szczególnie męskie głosy i nie tylko, c) Matki w Modlitwie w środę. Wszystkie grupy są otwarte i zapraszają na spotkania, które rozpoczynają Mszą św.
  8. W najbliższy czwartek w ramach Jerycha Różańcowego w Ludźmierzu nasza parafia ma wyznaczone czuwanie i modlitwę różańcową od 4:00 do 8:00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  9. „Veritatis splendor” to hasło XXII Dnia Papieskiego, który będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. młodzież będzie kwestować na pomoc Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  10. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu szczególnie po Covid19. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym we wtorek 11.10.2022 od godz. 13:45 na parkingu przy kościele.
  11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu 18 - 21.01.2023 i do Ziemi Świętej 10 - 17.04.2023. Więcej informacji, program i zapisy w zakrystii.
  12. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.