XXIX Niedziela Zwykła

Niedziela, 16 października 2022 21:58

1. Msze św. o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Różaniec o godz. 17:30.
    Dziś także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać! Rada parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 17:00 (z przerwą na różaniec).
    Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec, na Zamku o 16:30.
    - poniedziałek 17.10 - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    - wtorek 18.10 - święto św. Łukasza, ewangelisty
    - środa 19.10 - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
    - czwartek 20.10 - uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej
    - sobota 22.10 - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego
  3. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - Poniedziałek - Klasa VI
    - Wtorek - Klasa Va
    - Środa - Klasa VII
    - Czwartek - Klasa IV
    - Piątek - Klasa VIII
    - Sobota - Róża MB Jaworzyńskiej
    - Niedziela - Róża MB Niepokalanie Poczętej
  4. Bierzmowani: spotkanie we wtorek o godz. 16:45 klasa VIII i po Mszy św. klasa VII.
  5. Mały Apostoł zaprasza na spotkanie dzieci (z kl. I-VI) w sobotę o godz. 16:00.
  6. Grupa Młodzieżowa zaprasza młodzież od kl. VII SP na spotkanie. piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Grupy dorosłych: a) Światło Słowa spotkanie w poniedziałek, b) chór we wtorek po Mszy św. wieczornej, c) Matki w Modlitwie w środę.
  8. W środę po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu razem z Matkami w Modlitwie.
  9. Od poniedziałku można zamawiać Msze św. na przyszły rok oraz wypominki roczne i jednorazowe. W Niedzicy codziennie po Mszy św. wieczornej, na Zamku w czwartek od godz.16:00. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk. Pragnę przypomnieć tradycję, która mówi, że za każdego wypominanego zmarłego składamy taką samą ofiarę jak za stypendium mszalne.
  10. Rada Rodziców przy ZPO w Niedzicy w przyszłą niedzielę organizuje kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont placu zabaw koło szkoły. Ciasta upieczone przez rodziców będą sprzedawane przy naszych kościołach po każdej Mszy św. Koszt paczki 30 zł. Zachęcamy do pomocy.
  11. We wtorek w Krośnicy spłonął doszczętnie dom młodej rodziny, w którym mieszkali od dwóch miesięcy. Sytuacja jest o tyle trudna, że opiekują się również swoim niepełnosprawnym dzieckiem. Wzorem innych nieszczęść w naszym dekanacie w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zostanie zorganizowana zbiórka ofiar dla poszkodowanej w nieszczęściu rodziny. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  12. W piątek 21.10 od 8 do 16 przegląd gaśnic wszelkiego rodzaju w Niedzicy obok pawilonu handlowego.
  13. W minioną niedzielę na fundusz pomocowy Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1200 zł. Bóg zapłać!
  14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu 18-21.01.2023 i do Ziemi Świętej 10-17.04.2023. Więcej informacji, program i zapisy w zakrystii.
  15. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.