Rocznica Poświęcenia Kościoła

Niedziela, 30 października 2022 08:25

1. Obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za to miejsce - znak wiary naszych ojców i naszej. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum, dziękując Panu Bogu za nasz kościół.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Różaniec o godz. 17:30.
    Dzisiaj z okazji zakończenia Tygodnia Misyjnego zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!
  2. Jutro o godz. 17:30 ostatni w tym roku różaniec, na Zamku o 18:30.
  3. We wtorek - 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzień wielkiego dziękczynienia Bogu za wszystkich zbawionych. W naszym zwyczaju i pobożności dzień ten związany jest z nawiedzinami grobów naszych zmarłych. Niech atmosfera modlitwy i powagi towarzyszy nam wszędzie gdziekolwiek się udamy.
    Msze święte jak w niedzielę. O godz. 9:30 na cmentarzu w Niedzicy – Zamku modlitwy za zmarłych, a o godz. 10:00 Msza św. Natomiast w Niedzicy o godz. 11:30 Msza św. na cmentarzu i bezpośrednio po Mszy św. procesja po cmentarzu i modlitwy z wypominkami. Składka na cmentarzu, zbierana przez Radę Parafialną, przeznaczona na sfinansowanie zamontowania nowych lamp na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu.
  4. W środę, 2 listopada, WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH - Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Naszą modlitwą, refleksją i nawiedzinami grobów wyrażamy wiarę w życie wieczne. Msze św.: 7:30 (po słowacku), 9:00, o 10:15 na Zamku, o 11:30 i o 18:00. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami. Taca przeznaczona na dzieła charytatywne. O godz. 15:00 na cmentarzu Koronka do Miłosierdzia Bożego, natomiast po Mszy św. wieczornej młodzież zaprasza na wspólną modlitwę również na cmentarzu. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania w ramach spotkania formacyjnego.
  5. Od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Pierwszego i drugiego listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 8 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  6. Przez miesiąc listopad (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17:25, oraz rano o godz. 6:45. Bardzo dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać!
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Jaworzyńskiej). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6:30 i 17:00. Nawiedziny chorych po Mszy św. porannej. W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie rano o godz. 7:00. Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00.
  8. Spotkania: młodzież w piątek, Mały Apostoł w sobotę o 15:45.
  9. W minionym tygodniu zostały zakupione nowe stoły i krzesła do salki katechetycznej. Wszystkim darczyńcom nowego wyposażenia w imieniu swoim i korzystających z salki wyrażamy wielką wdzięczność. Serdeczne Bóg zapłać!
  10. W piątek do renowacji został oddany tryptyk Św. Bartłomieja do pracowni na ASP w Krakowie. Jeśli znajdą się pieniądze na odnowienie tryptyku to powróci do nas pod koniec 2024 roku.
  11. Przy cmentarzu stoi kontener na śmieci z cmentarza. W imieniu odpowiedzialnych za czystość na cmentarzu bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do kosza. W minionym tygodniu kontener nie został jeszcze zapełniony a obok małych kontenerów góry śmieci. Bardzo dziękujemy wszystkim za to, że dbacie o porządek także obok kontenerów.
  12. W minioną niedzielę na pomoc pogorzelcom z Krośnicy zebraliśmy 8100 zł. Ojciec proboszcz wraz z poszkodowaną rodziną bardzo dziękują za otwarte serca i udzieloną pomoc.
  13. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.