Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Poniedziek, 2 stycznia 2023 09:20

Drodzy Parafianie i Goście!
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”
Wraz z darem modlitwy
Duszpasterze Niedziccy


 1. Dzisiaj 1 stycznia - Nowy Rok - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nadzieję nowego czasu rozpoczynamy od wołania o pokój w ramach 56. Światowego Dnia Pokoju. Nieszpory o godz. 17:30. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
  W czwartek o godz. 8:00 Msza św. w intencji śp. Benedykta XVI.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 2.01 - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  - wtorek 3.01 - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
  - niedziela 8.01 - niedziela Chrztu Pańskiego
 3. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. Msze św. jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło. Na Mszę św. o godz. 11:30 zapraszamy dzieci poprzebierane w stroje królewskie, a po Mszy św. organizujemy pochód królewski do naszej Żywej Szopki.
 4. Od czwartku do niedzieli zapraszamy również do nawiedzania naszej Żywej Szopki, szczególnie po Mszy św.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża Ukoronowania NMP). W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie rano o godz. 7:00. Najpierw Msza św. a potem wystawienie NS i różaniec. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.
 6. Całodzienna adoracja w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. Zakończyliśmy kolędę. Dzisiaj można złożyć ofiarę za kolędę do skrzynek rady parafialnej, ministrantom do koszyczków przy wyjściu. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, rozmowę i ofiarę złożoną dzisiaj. Wybrani zostali nowi członkowie rady parafialnej. Podziękowanie odchodzącej i rozpoczęcie nowej odbędzie się w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy wszystkich.
 8. Spotkanie wyjeżdżających do Rzymu w poniedziałek o godz. 15:00.
 9. Agent ubezpieczeniowy PZU przypomina wszystkim rolnikom o obowiązku ubezpieczenia budynków mieszkalnych i gospodarczych. W Niedzicy odbierać będzie należności u p. sołtysa w dniach: 3, 17 i 31 stycznia w godz. 9:00 - 14:00.
 10. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.
Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz

Dziękujemy za zakrętki składane do serca przy dawnym kiosku. Zebraną kwotę 1200 zł przekazano na potrzebujące dzieci ze Spisza.